O klubu

Klub je bil ustanovljen z odprtjem dvorane BIT v BTC septembra 1991.

V začetku smo igrali na 4 igriščih iz tapisona in največji problem so bile superge, ki so se izredno hitro uničevale.

No, po prvi uspešni sezoni smo končno prvi v Sloveniji dobili "mate"- mobilna igrišča in konec je bilo hitrega uničevanja superg. Nova igrišča in dejstvo, da so naše treninge vseskozi lahko opazovali tenisači in ostali je privedlo do tega, da so novi člani kar drli v naš klub in tako nas je bilo v drugem letu že več kot 50.

Do leta 1997 smo osvojili dva naslova ekipnih državnih prvakov in 13. mesto na evropskem klubskem prvenstvu, preko 25 naših članov pa je osvojilo posamične državne naslove ali medalje na državnih prvenstvih v različnih starostnih kategorijah.

Leta 2000 smo se preselili v BIT Center v Štepanjskem naselju, kjer treniramo v dvorani, popolnoma namenjeni badmintonu (12 igrišč).